• 4 czerwca 2019
  • 14 czerwca 2019
  • wyświetleń: 9686

[ZDJĘCIA] XX Bieg Lipowca za nami. Ponad 400 zawodników na starcie

W sobotę 8 czerwca na terenach przy szkole Podstawowej numer 3 w Czechowicach-Dziedzicach odbył się XX Bieg Lipowca, który był ostatnim etapem cyklu "Biegiem po zdrowie".

XX Bieg Lipowca za nami. Ponad 400 zawodników na starcie · fot. SP3

W imprezie wzięło udział 440 zawodników. Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal, sześciu najlepszych uczestników w młodszych kategoriach wiekowych otrzymało nagrody, dyplomy. Starsi uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz dorośli, nagrodzeni zostali za 3 pierwsze miejsca medalami oraz nagrodami.

W klasyfikacji zespołowej zwyciężyli gospodarze- SP 3, na drugim miejscu uplasowali się uczniowie z Zabrzega. Trzecie miejsce wywalczyli uczniowie z Katolickiej Szkoły Podstawowej.

Sponsorem głównym cyklu "Biegiem po zdrowie" jest firma LOTOS.

bieg lipowca
XX Bieg Lipowca zakończył cykl "Biegiem po zdrowie" · fot. MOSiR Czechowice-Dziedzice

W trakcie trwania zawodów dzieci i młodzież oraz starsi mogli wziąć udział konkursie z nagrodami - 2 rowery, których sponsorami byli: starosta bielski Andrzej Płonka i Walcownia Metali "Dziedzice".

Tablet ufundował burmistrz Marian Błachut. Nagrody rzeczowe: LOTOS, Urząd Miasta w Czechowicach-Dziedzicach, MOSiR Czechowice-Dziedzice, 3CARGO, rada rodziców.

Podobnie jak w poprzednim roku na zakończenie XX BIEGU LIPOWCA odbyło się podsumowanie całego cyklu biegów przełajowych, które odbyły się w roku szkolnym 2018/2019.

SPONSORZY XX "BIEGU LIPOWCA": burmistrz Czechowic-Dziedzic, starosta bielski, Urząd Miasta Czechowice-Dziedzice, Rada Osiedla "Południe", Walcownia Metali "Dziedzice"s.a., Związek Zawodowy "Kadra" przy PG "Silesia", LOTOS, Kawalerek, Park Trampolin Parabola, Carolina Toyota Bielsko, Rada Rodziców przy SP3.