Najpopularniejsze

• 5 maja 2019
  • wyświetleń: 2654

W derbach A Klasy lepszy beniaminek z Bronowa

W derbach A Klasy beniaminek UKS Rotuz Bronów pokonał u siebie MRKS Czechowice-Dziedzice II 4:3.

Uczniowski Klub Sportowy Rotuz Bronów

MRKS Czechowice-Dziedzice II przystąpił do meczu bez pomocy zawodników z pierwszej drużyny, natomiast Rotuz Bronów w tym meczu dysponował możliwie najsilniejszym składem, należy dodać że w szeregach gospodarzy brakowało pauzującego za kartki lidera strzelców Miszczaka.

Mecz od początku był bardzo intensywny, gospodarze byli bardzo zaangażowani aby urwać punkty liderowi. Efektem był ładny rajd na skrzydle Dzidy, zwieńczony płaskim dośrodkowaniem w prost pod nogi Ferugi. Jak się okazało taka sytuacja równa się gol! Rywal za sprawą Adamusa odpowiedział dopiero 30 minut później. Do przerwy było 1-1.

Po zmianie stron po raz kolejny na prowadzenie wyszedł Rotuz już w 46 minucie. Kiedy to Dzida ładnie wykończył składną akcję, posyłając piłkę w długi róg bramki przyjezdnych. Odpowiedź rywali była błyskawiczna, bo po 2 minutach wynik znów był remisowy, po raz kolejny do siatki trafiła Adamus. Kolejny raz na prowadzenie wyszedł Rotuz w 67 minucie, kiedy to pewnie rzut karny wykorzystał Bartłomiej Błażej Feruga. Chwilę rozluźnienia w szeregach Bronowian, znów bezlitośnie wykorzystali gracze z Czechowic doprowadzając po raz kolejny i jak się miało okazać ostatni do wyrównania. Bramkę na 3:3 zdobył Matuszak. Ostatnie słowo w tym meczu należało dla Rotuza, a konkretnie dla grającego trenera Witolda Szczepanika który precyzyjnie uderzył piłkę z dystansu, dzięki czemu wpadła do bramki Rezerw MRKSu w 92 minucie meczu.

Mimo płynących z różnych stron pomeczowych informacji jakoby w Bronowie było specyficzne boisko, brak trybun czy zaplecze szatniowe w kiepskim stanie technicznym, po szczegółowej analizie okazało się jednak, że warunki były takie same dla obu drużyn, a Rotuz wygrał dzięki strzeleniu jednej bramki więcej od rywala.
Mimo przegranej, Rezerwy MRKSu liderują w tabeli Bielskiej A-Klasy i pewnie zmierzają po tytuł mistrzowski. Ambitny beniaminek z Bronowa zajmuje miejsce czwarte.

UKS Rotuz Bronów - MRKS Czechowice-Dziedzice II 4:3

Bramki:

• 9′ Feruga B.
  • 46′ Dzida
  • 67′ Feruga B. (rzut karny)