• 8 maja 2018
  • 22 maja 2018
  • wyświetleń: 9912

[ZDJĘCIA] XVI Bieg Patrona Miasta Św. Andrzeja Boboli

19 maja na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się już przedostatni bieg wchodzący w skład cyklu biegowego "Biegiem po zdrowie", XVI Bieg Patrona Miasta Św. Andrzeja Boboli.

XVI Bieg Patrona Miasta Św. Andrzeja Boboli - 19.05.2018 · fot. MOSiR Czechowice-Dziedzice

Mimo niepewnej pogodny, na starcie zawodów stanęło 367 zawodników. Sześciu najlepszych uczestników w młodszych kategoriach wiekowych otrzymało nagrody, dyplomy, a trzy pierwsze miejsca dodatkowo medale.

Starsi uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz dorośli, nagrodzeni zostali za trzy pierwsze miejsca. W klasyfikacji drużynowej szkół na najwyższym stopniu podium stanęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 Czechowice-Dziedzice. Na miejscu drugim uplasowali się przedstawiciele SP w Zabrzegu, a na trzecim SP 4 Czechowice-Dziedzice.

Organizatorzy przyznali również specjalną nagrodę dla Magdaleny Maindok z SP Bronów, za pomoc koleżance, która zasłabła podczas biegu. Wyróżnienia wręczył burmistrz Marian Błachut oraz przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny.

- Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i zapraszamy na ostatni bieg cyklu "XIX Bieg Lipowca", który odbędzie się 26 maja w Szkole Podstawowej nr 3 - dziękuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.