Najpopularniejsze

• 3 października 2017
  • wyświetleń: 2331

Derby w Zabrzegu dla Rotuza - Sokół pokonany 4:1

Za nami mecz derbowy, w którym istniał jedynie zespół Rotuza Bronów. Obie drużyny miały podobne założenia przed rozpoczęciem spotkania w Zabrzegu, mianowicie: kombinacyjna gra, walka i w efekcie zwycięstwo. Jednak, gdy po 10 minutach Rotuz prowadził dwiema bramkami, plany Sokoła legły w gruzach.

Uczniowski Klub Sportowy Rotuz Bronów
Derby w Zabrzegu dla Rotuza

Rotuz był w tym meczu drużyną, która grała zespołowo, nienagannie technicznie i co najważniejsze skutecznie. Pierwsze dwa gole padły łupem Szczygielskiego w 2. oraz 10. minucie meczu, któremu sporo miejsca zrobił Kopeć ściągając na siebie uwagę większości defensywy Zabrzega. Przy dwubramkowym prowadzeniu zespołu z Bronowa, piłkarze gospodarzy skupili się wyłącznie na przerywaniu akcji przyjezdnych, często faulem, czego efektem było kilka brutalnych wejść w nogi bramkarza z Bronowa i w konsekwencji jego kontuzja oraz konieczna zmiana już w 30. minucie meczu. W 36. minucie spotkania wynik na 3:0 podwyższył Kopeć. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Standardowo w drugiej połowie trener Szklarski dokonał kilku zmian, między innymi boisko opuścił Kopeć, żegnany owacją na stojąco, również przez kibiców Sokoła. W drugiej odsłonie gry Rotuz grał bardziej zachowawczo, broniąc korzystnego wyniku, mimo tego Sokół nie wykazał żadnej inicjatywy, aby zdobyć gola. W samej końcówce ekipa z Bronowa strzeliła 4 gola. Dośrodkowanie z rzutu rożnego zgrał głową Dzida do Gaszczyka, który przyjął piłkę na klatkę piersiową i fantastycznym strzałem przewrotką skierował piłkę w samo okienko bramki gospodarzy. W odpowiedzi gola honorowego w 92. minucie meczu dla Zabrzega zdobył Jakubczyk. Wynik spotkania 4:1 dla Rotuza!

Skład Rotuza: Krysta (30′ Przybyła), Bieńko, Janik, Urbanek (72′ Gaszczyk), Raczek, Wronka, Świerkot, Feruga, Dzida, Kopeć (60′ Karczyński), Szczygielski (80′ Szkucik)