czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach czecho.pl

medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach
praca, pszczyna, czechowice, bielsko, tychy

Najpopularniejsze

  • 30 września 2017
  • 16 października 2017
  • wyświetleń: 1819

Czechowickie przedszkole walczy o grant na realizację zajęć dla dzieci

Do 31 października klienci sklepów Tesco będą decydować, jaka inicjatywa prospołeczna powinna otrzymać dofinansowanie w programie "Decydujesz, pomagamy". Aż 125 organizacji otrzyma grant w wysokości 5000 złotych na realizację swojego pomysłu. Wśród nich znalazło się m.in. Przedszkole Publiczne nr 11 w Czechowicach-Dziedzicach.

Od 3 do 31 października potrwa głosowanie na najlepsze projekty nadesłane do programu "Decydujesz, pomagamy". Spośród prawie pięciuset zgłoszeń z całej Polski jurorzy wyłonili 339 finalistów, którzy powalczą o 125 grantów. W programie biorą udział organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne oraz grupy nieformalne, które za pomocą internetowego formularza, przedstawiły swój pomysł na wspieranie lokalnych społeczności i zmianę najbliższego otoczenia.

- Pragniemy, aby w naszej placówce - Przedszkolu Publicznym nr 11, uruchomione zostały zajęcia terapeutyczne z zakresu integracji sensomotorycznej dla niepełnosprawnych dzieci. Dzięki programowi i dofinansowaniu zakupimy odpowiedni sprzęt do przeprowadzania zajęć - tłumaczą pracownicy placówki. - Pragniemy, aby dzieci niepełnosprawne miały zapewnioną opiekę terapeutyczną na miejscu poprzez dostęp do szerokiej gamy zajęć terapeutycznych oraz potrzebnego sprzętu do ich realizacji. Projekt przyczynia się do rozwoju integracyjnych postaw obywatelskich. W zajęciach integracji sensomotorycznej w przyszłości będą uczestniczyć dzieci posiadające opinie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z terenu całej gminy - dodają.

Zasady głosowania są bardzo proste. W każdym sklepie Tesco klienci sieci za każde dokonane zakupy otrzymają specjalny żeton, który będą mogli wrzucić do urny konkursowej z trzema przegrodami. W ten sposób oddadzą głos na projekt, który ich zdaniem jest najlepszy i to właśnie on powinien otrzymać dofinansowanie na jego realizację. Na powyższy projekt można głosować w następujących sklepach: Czechowice Dziedzice ul. Legionów 83a, Bielsko-Biała ul. Jutrzenki 12, Bielsko-Biała ul. Kierowa 11, Bielsko-Biała ul. Warszawska 180, Bielsko-Biała ul. Grunwaldzka 24, Bielsko-Biała ul. Babiogórska 26, Bielsko-Biała ul. Stawowa 3. Zwycięży ten pomysł, który otrzyma najwięcej głosów. Finałowe wyniki i lista zwycięzców programu zostanie opublikowana po 13 listopada na stronie: www.tesco.pl/pomagamy.

BM / czecho.pl

Reklama

LINKI MODUŁ 1

LINKI MODUŁ 2

Komentarze