czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach czecho.pl

medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Najpopularniejsze

  • 25 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 3121

Rowerami dotarli do Orlovej i zaprosili na Dni Czechowic-Dziedzic

Dwudziestu miłośników rowerowej turystyki i rekreacji z Czechowic-Dziedzic wybrało się na wycieczkę do naszego partnerskiego miasta Orlová w Czechach. Powitał ich miejscowy Starosta Tomaš Kuča, któremu wręczyli zaproszenie, na rozpoczynające się w najbliższą sobotę, 43. Dni Czechowic-Dziedzic.

Wycieczka rowerowa do Orlovej · fot.


Grupa cyklistów, z Zastępcą Burmistrza Czechowic-Dziedzic Pawłem Mrowcem oraz dwoma radnymi - Januszem Uszokiem i Jerzym Bożkiem na czele, wyruszyła na rowerową wycieczkę z Placu Jana Pawła II w Czechowicach-Dziedzicach. Długa, licząca kilkadziesiąt kilometrów w każdą stronę droga, obfitowała w liczne atrakcje.

Cykliści zatrzymali się na przykład w pięknym, zabytkowym Gościńcu Zamkowym w Kończycach Małych, gdzie rozstali się z najmłodszym uczestnikiem wyprawy - 3-letnim Kubusiem Dyrdą, który - ze względu na wiek - nie mógł jechać w dalszą, dwudniową podróż i wraz z rodzicami wrócił do domu.

Grupa odwiedziła też zamek Frysztat w Karvinie. Z kolei w Kończycach Wielkich czechowiccy rowerzyści mieli okazję podziwiać największy na Śląsku Cieszyńskim zabytkowy kościół drewniany, pochodzący z 1777 roku oraz 750-letni, najstarszy na całym Śląsku dąb i pałac pochodzący z przełomu XVII i XVIII wieku. Wycieczka zobaczyła także tężnię solankową w Dębowcu.

ab / czecho.pl, źródło: www.um.czechowice-dziedzice.pl

REKLAMA

Komentarze