• 18 kwietnia 2017
  • 21 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 9339

Młode koszykarki z Czechowic-Dziedzic podbiły Katalonię!

Młode koszykarki Miejskiego Klubu Sportowego Czechowice-Dziedzice w dniach od 8 do 13 kwietnia wzięły udział w międzynarodowym turnieju koszykarskim GLOBASKET 2017, który odbył się w hiszpańskim Lloret del Mar.

Czechowiczanki podbiły Katalonie
Młode czechowiczanki podbiły Katalonię! · fot. MKS Czechowice-Dziedzice

Pierwszą rundę koszykarki z Podbeskidzia przeszły jak burza pokonując pewnie rywalki z Hiszpanii, Niemiec i Francji. W półfinale nasze koszykarki spotkały się z francuskim zespołem AS Roche Villefontaine. W tym meczu od początku do końca dominowały czechowiczanki, które z łatwości radziły sobie z obroną rywalek. Dobra skuteczność pozwoliła na wysokie i efektowne zwycięstwo 107:16.

W finale czechowiczanki spotkały się z hiszpańskim CB Balaguer. Hiszpański perspektywiczny zespół tylko w pierwszej odsłonie spotkania miał lekką przewagę. W kolejnych odsłonach niepodzielnie dominowały zawodniczki z Czechowic-Dziedzic, które po wysoko wygranej drugiej kwarcie kontrolowały przebieg spotkania. Mimo zrywu w ostatniej kwarcie Hiszpankom nie udało się odrobić strat i historyczne zwycięstwo naszych koszykarek 85:57 stało się faktem.

Radości nie było końca. W popołudniowej ceremonii, która odbyła się w sąsiednim Blanes nasze zawodniczki przy oklaskach prawie dwutysięcznej widowni odebrały okazały puchar z rąk organizatorów i przedstawicieli Hiszpańskiego Związku Koszykówki.